TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Wiele osób, poszukując pierścionka dla siebie lub kogoś bliskiego, zadaje sobie kluczowe pytanie: jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka do palca? Jaki rozmiar wybrać, aby mieć pewność, że będzie on komfortowo i estetycznie leżał?

Istnieje kilka możliwych rozwiązań i odpowiedzi na to pytanie!

Dobrze dobrany pierścionek to taki, którego obwód będzie dokładnie dopasowany do palca. Nie może zbytnio uciskać ani zsuwać się z niego.
Aby mógł spełniać oba te kryteria, pierścionek musi zostać dobrany do wcześniej określonego rozmiaru palca.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że niemal każdy z palców dłoni posiada inny rozmiar. Co więcej, bardzo często także te same palce obu rąk charakteryzuje odmienny obwód.

Obwód palca najprościej jest zmierzyć za pomocą miarki krawieckiej, kawałka sznurka, tasiemki lub grubej nici. Wybraną miarkę należy owinąć wokół palca – przylegająco, jed-nak niezbyt mocno. Otrzymany i odczytany wynik wystarczy teraz porównać z gotową tabelą rozmiarów dostępną w Internecie.

 

Aby sprawdzić rozmiar swojego palca, można także zmierzyć średnicę posiadanej już biżuterii. Wystarczy wybrać jeden z noszonych i dobrze pasujących do palca pierścion-ków, a następnie przy pomocy metra krawieckiego lub suwmiarki dokonać pomiaru jego średnicy i porównać z tabelką.

 

Tym, którzy nie mają zaufania do prawidłowości swoich pomiarów, pozostaje trzeci spo-sób, którym jest wizyta w profesjonalnym salonie jubilerskim. W niemal każdym stacjo-narnym sklepie z biżuterią można bowiem dokonać dokładnego pomiaru przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

 

Palec najlepiej jest mierzyć w ciągu dnia lub wieczorem, kiedy jego obwód może być nieznacznie powiększony. W ten sposób można uniknąć problemów ze ściągnięciem pierścionka po całym dniu jego noszenia.

 

Precyzyjnie ustalony rozmiar palca pozwala na bezpieczne i swobodne zakupy jubilerskie!

Darmowa dostawa
powyżej 200 zł

Wysyłka jako
prezent

14 dni na zwrot